
Klootschieters eren Hans Veldscholte
AlgemeenAfgelopen zondag werd Hans Veldscholte, na het persoonlijk ‘Houten Klootschieten’, in het zonnetje gezet omdat hij 50 jaar lid was van klootschietersvereniging DVSO. Eigenlijk was het jubileum al 2 jaar eerder, maar vanwege Corona kon de huldiging destijds niet doorgaan. Op moment van schrijven is Hans dus eigenlijk al 52 jaar lid van DVSO. Hans is ook niet ‘zomaar’ een lid; hij is mede-oprichter van deze vereniging.
ROSSUM - Harrie Haafkes reikte na afloop van het ‘Houten Klootschieten’ het fraaie bronzen beeldje uit aan de jubilaris, inclusief bijbehorende oorkonde, in stamcafé ‘t Peuleke te Rossum. Leuke vermelding is dat van dit bronzen beeldje slechts drie exemplaren zijn gemaakt door Berend Seiger uit Oldenzaal. Hans is niet alleen een verdienstelijk klootschieter van DVSO maar heeft in de loop van de jaren ook allerlei functies bekleed zoals voorzitter, wedstrijdsecretaris en daarnaast is hij nu al meer dan 30 jaar penningmeester. Tevens Hans de lijm die er voor zorgt dat deze club klootschieters bij elkaar blijft, aldus DVSO.
Elke zondagmorgen wordt er geschoten in het mooie, natuurlijke landschap van Lemselo op de verharde wegen, een parcours van maar liefst 5 kilometer. Na afloop bedankt jubilaris Hans Veldscholte iedereen voor deze prachtige, spontane prijs welke hij niet had zien aankomen. Daarom trakteerde de jubilaris iedereen op een consumptie, wat uiteraard met groot applaus werd ontvangen en gewaardeerd.
DVSO, opgericht 30 mei 1970, dankt zijn ontstaan aan de melkboeren. Vroeger werd er altijd een klootschietwedstrijd georganiseerd door de melkboeren van Oldenzaal en Denekamp, die werd gehouden op de Tramweg te Rossum. De wedstrijden vonden altijd plaats op een woensdag, omdat deze venters op die dag vrijaf hadden. In 1969 ging de melkfabriek in Denekamp dicht en ging samen met Oldewe in Oldenzaal. Na een vergadering werd besloten dat er wel een klootschietersvereniging opgericht kon worden en zo werd DVSO (De Vrolijke Smieters Oldenzaal) opgericht door Johan Veldhuis, Bennie Remerink en Hans Veldscholte. Johan Veldhuis werd voorzitter en Hans Veldscholte secretaris.
In 50 jaar tijd is er natuurlijk veel veranderd; vroeger werden er kaarten uitgedeeld, waar dan de vriendschappelijke wedstrijden op stonden. Tegenwoordig gebeurd dit allemaal via de PC/laptop en mobiel (app). De eerste wedstrijd speelde DVSO op de Haarlehei, tegen VOP uit Ootmarsum en die ging verloren. DVSO moest uiteraard ook een baan hebben waar de thuiswedstrijden gespeeld konden worden: dit werd in Lemselo. Na afloop ging men naar Jan Slot (die toen lid was), waar op de del de nodige drankjes werden genutttigd. Met de harmonica van Gerrit de Wilde was het altijd oergezellig.
Na enkele jaren werd café Keizers Bets het clubcafé en na sluiting van dit café werd café ‘t Peuleke te Rossum het nieuwe clubcafé. De oudere leden hebben ook goede herinneringen aan de autoloze zondagen in 1973 en 1974 toen er naar de wedstrijd in Ootmarsum (tegen VOP) gefietst werd. Na afloop werd er dan nog het nodige ingenomen bij café Rouwers. Na Johan Veldhuis als voorzitter volgden Hans Veldscholte, Hendrik Klieverik, Ben Mensink, Gerrit Snippert en wederom Hans Veldscholte. Huidige voorzitter is Harrie Haafkes. Vanaf het eerste uur is echter alleen Hans Veldscholte nog actief lid van DVSO. Toen de eerste baan van DVSO verslechterde, dacht men meer kans te maken op straat omdat die altijd te bespelen is. Tegenwoordig worden er wedstrijden geschoten op de Tramweg. Belangstellenden die ook willen klootschieten kunnen bellen met Hans Veldscholte (tel. 0541 - 352112). Er wordt nu altijd geschoten op de zondag vanaf 10.00 uur en het beginpunt is café ‘t Peuleke (Tram 2) te Rossum.













