
Ootmarsum: een historische parel
AlgemeenOotmarsum trekt ieder jaar weer veel toeristen uit heel Nederland. Maar: bent u er zelf wel eens écht geweest om het te ontdekken? Deze zomer is het ideale moment. Ootmarsum is schilderachtig met een rijke historie en een onweerstaanbare charme. Of je nu een dagje uit wilt of op zoek bent naar een unieke vakantiebestemming, Ootmarsum heeft voor ieder wat wils.
OOTMARSUM - De geschiedenis van Ootmarsum gaat terug tot ver in de middeleeuwen. Zo werd hier rond 770 één van de eerste kerkjes in Twente gebouwd. Ootmarsum groeide tot het jaar 1000 uit tot één van de grootste parochies in de regio. Het dorp floreerde en wist een flinke rol te spelen in de regionale handel. Mede daarom kreeg Ootmarsum rond 1300 stadsrechten, waarna het zich ontwikkelde tot vestingstad. In de Tachtigjarige Oorlog vestigden Spanjaarden zich hier, die in 1597 weer verdreven werden. Ootmarsum kent ook de nodige interessante gebruiken; zo zwaaien rond het Pasen de Poaskeerls hier de scepter. Zij wandelen dan volgens traditie, hand in hand met de hele gemeenschap, al zingend door de stad heen.
Kunstzinnige stad
Naast de rijke historie heeft Ootmarsum ook een bruisend cultureel leven. De stad staat bekend om haar vele kunstenaars en galeries. Zo is het Museum Ton Schulten zeker een bezoekje waard. Hij staat bekend om zijn kleurrijke, abstracte landschappen. Het museum is gevestigd aan het Ton Schultenplein 1 in Ootmarsum en is geopend op maandag van 13.00 tot 17.00 uur, dinsdag tot en met zaterdag van 11.00 tot 17.090 uur en zondag van 12.00 tot 17.00 uur. Een bezoek kost 7 euro. Kijk ook op: www.tonschulten.nl/museum
Sfeervol stadshart
Een bezoek aan Ootmarsum is niet compleet zonder een wandeling door de sfeervolle binnenstad. Bewonder de mooie huizen, strijk neer op de terrassen vergeet niet een bezoek te brengen aan de Simon en Judaskerk op het Kerkplein.
Openluchtmuseum
In het Openluchtmuseum Ootmarsum waan je je even terug in de 19e eeuw met authentieke boerderijen, ambachtslieden en een museumwinkel. Je krijgt er een beeld van hoe zowel de arbeider als de betere families leefden in die tijden. Met speelse opstellingen geeft de expositie een mooi beeld van de geschiedenis en de verschillen in leefwereld. Het openluchtmuseum is dagelijks geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Een bezoek kost 8 euro voor volwassenen, 7 euro voor kinderen van 11 tot en met 16 jaar en kinderen tot en met 10 jaar hebben gratis toegang. Museumkaarthouders hebben gratis toegang.
Educatorium
Het Educatorium belicht de geschiedenis van het onderwijs in Ootmarsum en de regio. Een feest der herkenning voor iedereen die al een tijdje de schoolbanken achter zich heeft gelaten. Verg-Aap, Noot, Mies je aan de aan de mooie collectie leesplankjes en de lopende expositie ‘Thuis in de wereld’, waarbij het vak aardrijkskunde centraal staat. Het schoolmuseum is gevestigd aan de Keerweer 2 in Ootmarsum. Te bezoeken op maandag van 13.00 tot 17.00 uur, dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur, zaterdag en zondag van 12.00 tot 16.00 uur. Een bezoek kost 6,50 euro voor volwassenen, kinderen vanaf 4 jaar betalen 1 euro. Kijk ook op: www.schoolmuseumootmarsum.nl
Tourist Info Ootmarsum
Voor meer informatie over de stad en activiteiten kun je terecht bij de Tourist Info Ootmarsum. Gevestigd aan de Markt 9. Kijk ook op: www.ootmarsum-dinkelland.nl
















