Een leven lang leren: ook mensen mét een baan hebben baat bij de scholingscheques.
Een leven lang leren: ook mensen mét een baan hebben baat bij de scholingscheques. Foto:

Twents Fonds voor Vakmanschap helpt met om-, bij- en herscholing

Onderwijs

Het Twents Fonds voor Vakmanschap viert komende week het eerste lustrum. Het fonds werd opgezet met als doel om om-, her- en bijscholing te stimuleren, zowel voor werkzoekenden als mensen met een baan. Zo moeten vraag en aanbod van werk nog beter op elkaar afgestemd worden.

TWENTE - Het fonds helpt mensen dus om zich om te laten scholen naar ander werk, met name voor sectoren waar men zit te springen om personeel. Tegelijk is ook bijscholing voor mensen mét een baan een belangrijk thema. Zo blijft hun kennis passend bij de behoefte van hun werkgever. Het Fonds helpt hiermee door scholingscheques te verstrekken waarmee mensen een om- of bijscholingstraject kunnen volgen. Sinds de start hebben meer dan 6.500 Twentenaren een loopbaangesprek gehad en hebben ruim 3.000 mensen zich daadwerkelijk om laten scholen.

IKBINDR
“Op 30 januari 2019, werden op een podium bij de CTT in Almelo, de eerste tien scholingscheques uitgereikt, waarmee inwoners uit Twente zich konden bij- of omscholen”, vertelt projectleider Edwin Kamp. “Nu, vijf jaar later, zijn in totaal ruim 3.000 cheques uitgereikt en ruim 300 werkgevers in Twente IKBINDR ambassadeur.” IKBINDR is de campagne waarmee Twents Fonds van Vakmanschap de boer op gaat. “De IKBINDR bus kom je tegen door heel Twente”, zegt Kamp. “Maar ook online is het fonds goed zichtbaar. Het aanvragen van een cheque is simpel via de website IKBINDR.nl. Hier is ook een stappenplan terug te vinden. Iedereen die zich aanmeldt, krijgt ondersteuning van een loopbaanconsulent van Leerwerkloket Twente of het Loopbaanstation. Zij voeren een loopbaangesprek met alle mensen, waarin ze hen adviseren en de aanmelding beoordelen op de criteria. Hierna ontvangt de aanvrager een scholingscheque en daarmee kan de opleider een factuur sturen naar gemeente Enschede, die namens de veertien Twentse gemeenten het beheer doet van het fonds.”

Leven Lang Ontwikkelen
De 300 ondernemers die ambassadeur zijn, omarmen de gedachte van een Leven Lang Ontwikkelen en dragen dit ook echt uit. “Samen met hen investeren we in scholing van medewerkers of zij-instromers. Hiermee kunnen we de uitdagingen van tekorten op de arbeidsmarkt aan en kunnen werknemers zich blijven ontwikkelen in hun eigen vakgebied. Zo houden we samen onze regio arbeidsfit.”

Meer informatie
Kijk ook op: www.ikbindr.nl 

Afbeelding
Maar liefst 15 lintjes in Dinkelland! 8 uur geleden
Afbeelding
De lintjesregen in Tubbergen 9 uur geleden
Rob Kottink doet aan een bijzondere tak van fotografie.
De sterrenhemel van Rob Kottink 22 apr, 21:44
Afbeelding
Inzicht in de woonbehoefte 22 apr, 21:18
180 renners fietsen de Ronde van Overijssel op zaterdag 2 mei. (foto: Herbert Huizer)
‘Ronde van Overijssel is een mooi wielerspektakel’ 22 apr, 13:52
Afbeelding
Zestig jaar mobiliteit en ondernemerschap in Twente 22 apr, 13:43
Werken in de cleanroom. Tecnotion is op zoek naar monteurs en assemblagemedewerkers.
Bouw mee aan technologie van morgen bij Tecnotion 22 apr, 13:37
Afbeelding
Veren gezocht voor vleugels 22 apr, 10:49