
Wij geven de zoektocht niet op, zoek ook met ons mee!
TWENTE - De strijd tegen het coronavirus is in volle gang. En naar het zich laat aanzien gaan we die strijd winnen. Wij geven niet op. Zoals wij nu verhalen over de Tweede Wereldoorlog, zal de huidige jongere generatie waarschijnlijk verhalen over wat ons nu overkomt.
Wij hebben de vieringen van 75 jaar Vrijheid niet uitbundig kunnen vieren. Wel zijn er veel verhalen aangeleverd en vastgelegd over de bezetting 1940 – 1945 en de bevrijding. Verhalen die in de Bevrijdingskrant hebben gestaan waaronder ook het verhaal van Brita Röhl, waarin ze ons opriep om mee te zoeken naar de plek waar haar grootvader Frederik Martinus Loep op 4 mei 1943 door een Duits vuurpeloton werd omgebracht. Velen van ons worden nog dagelijks herinnerd aan de jaren van onderdrukking en bezetting. Zo ook Brita Röhl die inmiddels actief is als voorzitter van de Stichting Herdenking April –Mei staking 1943. Want op 3 mei 2023 wordt herdacht dat de staking 80 jaar geleden was.
Verhalen gezocht
Brita Röhl is op zoek naar ooggetuigen of personen/relaties die nog kunnen verhalen over de april-mei staking en dan ook met name over het raadsel rond haar omgebrachte grootvader, Frederik Martinus Loep. Inmiddels heb ik vage informatie gekregen van namen van mensen die mogelijk informatie zouden hebben: Mw. A. Leusink, Mw. Hogeboom en dhr. A. Klein Velderman. Bij deze roepen wij Twentenaren, Hengelose senioren, familieleden en oud-medewerkers van Stork op om, indien u over informatie beschikt over de staking van 3 mei 1943, dit te melden en eventueel te sturen naar: Knipkaatje@gmail.com
-
Vroegopjes
12:00
-
Cultuurfonds steunt uitbreiding theaterfaciliteiten Overijssel
10:00
-
Avondklok over de grens weer ten einde
8:00
-
Maak gepersonaliseerd 3D ontwerp voor een telefoonhouder
21 uur geleden
-
Wat is het beste buurtinitiatief van 2020?
23 uur geleden
-
Column: Never Give Up
1 dag geleden
-
Brandweer Twente afgelopen jaar iets vaker uitgerukt
1 dag geleden
-
Zorgorganisaties brengen corona-cliënten onder in Losser
1 dag geleden
-
Gemeente Tubbergen verwelkomt medewerkers
2 dagen geleden
-
Realcovery Inloophuis maakt kans op Appeltje van Oranje
2 dagen geleden
-
Nieuwjaarswensen kinderen ‘Supporter van Elkaar’
2 dagen geleden
-
Vroege signalering van schulden helpt problemen voorkomen
2 dagen geleden
-
Open dag bij ROC van Twente
2 dagen geleden
-
Projecten maken kans op Appeltje van Oranje
3 dagen geleden
-
DTZC werft personeel online
7 dagen geleden
-
Uitdaging GGD: Zet je alcohol-gebruik op pauze in januari
7 dagen geleden
-
Goede voornemens werken ook in crisistijd
7 dagen geleden
-
Wij geven de zoektocht niet op, zoek ook met ons mee!
7 dagen geleden
-
Overijssel al goed op weg met windenergie, meer op komst
8 dagen geleden
-
Thuis blijven wonen met een Wet langdurige zorg - indicatie
8 dagen geleden
-
Vaccinatie gaat eindelijk van start: ook Twente vaccineert eerder
9 jan, 14:00
-
Column: Goede voornemens voor 2021
9 jan, 12:00
-
STEVO weer van start in het nieuwe jaar
9 jan, 08:00
-
Alberger Bökke onthullen bord: tóch nog een beetje carnaval!
8 jan, 20:00
Nieuwsoverzicht
-
Vroegopjes
12:00
-
Cultuurfonds steunt uitbreiding theaterfaciliteiten Overijssel
10:00
-
Avondklok over de grens weer ten einde
8:00
-
Maak gepersonaliseerd 3D ontwerp voor een telefoonhouder
21 uur geleden
-
Wat is het beste buurtinitiatief van 2020?
23 uur geleden