Afbeelding

Wethouder speurt naar wulpen met de Vogelwerkgroep Geesteren

Algemeen

Wethouder Ursula Bekhuis en Henk Paalhaar uit Mander hebben zaterdagmorgen 4 mei een wulpennest met 4 eieren gevonden op het weiland van Henk. Hij had de wulp al dagen in het vizier en kon de plek redelijk goed aanwijzen aan dronepiloot Hennie Schröder van de Vogelwerkgroep Geesteren.

MANDER - “Petje af, dit maakt het voor de dronepiloten veel gemakkelijker als de agrariër de plek van het nest al ongeveer kan aangeven”, zegt Hennie Schröder. Henk Paalhaar had een hoek van ongeveer 30 bij 30 meter aangewezen als de plaats waar de wulp ongeveer zou broeden in het hoge gras.

Hotspot

Nadat de weidevogeldrone het veld had gescand waren er 5 hotspots in beeld gekomen. Eén hotspot was heel klein, maar wel fel wit. “Daarna hebben we de spotvlucht gemaakt, die van hotspot naar hotspot vliegt”, licht Hennie Schröder toe. Roger Borre van Robor Electronics heeft de software zo ontwikkeld, dat de veldwerkers zo kort mogelijk in het veld hoeven te zijn. Samen met wethouder Ursula Bekhuis heeft Henk Paalhaar alle hotspots gecontroleerd op aanwijzingen van de dronepiloot van onze vogelwerkgroep Geesteren. “Wat een goede samenwerking. Alles verliep voorspoedig en in no time was alles afgewerkt.”

Wulp

Een leuke bijzonderheid: ze hadden de drone nog even laten zweven op 35 hoogte, want de wulp kwam er al weer aanvliegen en liep het laatste stukje gewoon weer naar haar nest toe en ging door met broeden. “De drone boven haar hoofd interesseerde haar blijkbaar niks. Dat heb ik nog niet eerder meegemaakt”, aldus Schröder in de terugblik.

Afbeelding
Afbeelding
Maar liefst 15 lintjes in Dinkelland! 11 uur geleden
Afbeelding
De lintjesregen in Tubbergen 12 uur geleden
Rob Kottink doet aan een bijzondere tak van fotografie.
De sterrenhemel van Rob Kottink 22 apr, 21:44
Afbeelding
Inzicht in de woonbehoefte 22 apr, 21:18
180 renners fietsen de Ronde van Overijssel op zaterdag 2 mei. (foto: Herbert Huizer)
‘Ronde van Overijssel is een mooi wielerspektakel’ 22 apr, 13:52
Afbeelding
Zestig jaar mobiliteit en ondernemerschap in Twente 22 apr, 13:43
Werken in de cleanroom. Tecnotion is op zoek naar monteurs en assemblagemedewerkers.
Bouw mee aan technologie van morgen bij Tecnotion 22 apr, 13:37
Afbeelding
Veren gezocht voor vleugels 22 apr, 10:49