Imkers vertellen graag over hun werk om de bijen te helpen.
Imkers vertellen graag over hun werk om de bijen te helpen. Foto: EGBERT EUSER

Bijenhouders openen weer hun deuren

Algemeen

Bijen zijn van groot belang voor ons als mensen. Onder meer voor de mooie diversiteit aan bloemen en planten die er zijn, maar zeker ook voor onze menselijke voedselvoorziening. De bijenpopulaties hebben het echter niet altijd makkelijk. Om aandacht te vragen voor het belang van de bij én de imkerij onder de aandacht te brengen zijn op zaterdag 8 en zondag 9 juli de Open Imkerijdagen.

door de redactie

TWENTE - De Nederlandse Bijenhoudersvereniging (NBV) organiseert voor de twaalfde keer het grootste imkerevenement van ons land: de Landelijke Open Imkerijdagen. In het weekend van 8 en 9 juli, houden imkers op tal van locaties verspreid door het hele land open huis. Tijdens deze open imkerijdagen nemen de bijenhouders ons mee in de wereld van de bijen en laten ze zien wat een imker precies doet. Ook geven zij praktische tips hoe men zelf kan bijdragen aan een beter leefklimaat voor onze bijen. Een overzicht van deelnemende locaties is te vinden op: www.bijenhouders.nl/landelijke-open-imkerijdagen

In Noordoost-Twente is men zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur welkom bij Bijendijk aan de Uelserweg 49 in Tubbergen en van 11.00 tot 16.00 uur bij de Tiethof aan de Tiethofweg 9 in Rossum. De Höfte aan de Operalaan 152 in Oldenzaal is op zondag open, evenals de bijenstal aan de Bentheimerstraat 6 in De Lutte en het arboretum Poortbulten aan de Lossersestraat 68 in De Lutte. Allemaal van 11.00 tot 16.00 uur.

Insecten en in het bijzonder bijen staan volop in de belangstelling. Vooral hun leefklimaat en daarmee het aanbod van dracht ofwel voedsel staat onder druk. Bijen zijn onmisbaar, met name omdat zij als bestuivers van belang zijn voor vele soorten groenten en fruit, maar ook voor bloemen, planten en bomen in onze natuur. Het is daarom van groot belang onze leefomgeving zo bijvriendelijk mogelijk te maken. Bijvoorbeeld door het planten van allerlei bloeiende gewassen waar nectar en stuifmeel kan worden verzameld.

Nederland telt ongeveer 11.000 imkers waarvan 80 procent is aangesloten bij de NBV. De vereniging is een ledenorganisatie en belangenbehartiger van de imkerij richting lokale, nationale en internationale overheden Daarnaast biedt de NBV opleidingen en cursussen aan ten gunste van een hoogwaardig kennisniveau van de Nederlandse imkerijsector. Innovaties die bijdragen aan een toekomstbestendige sector worden gestimuleerd en er wordt steevast ingezet op verbetering van bijengezondheid, dracht- en biodiversiteit. Tot slot is de imkerijsector een essentiële partner van de agrarische sector vanwege de inzet van bijenvolken voor bestuiving van cultuurgewassen, zo benadrukt de NBV.

Kijk voor een open huis locatie in de buurt op www.bijenhouders.nl/landelijke-open-imkerijdag Wie meer wil weten over het werk van de NBV kan kijken op: www.bijenhouders.nl 

Afbeelding
Maar liefst 15 lintjes in Dinkelland! 5 uur geleden
Afbeelding
De lintjesregen in Tubbergen 6 uur geleden
Rob Kottink doet aan een bijzondere tak van fotografie.
De sterrenhemel van Rob Kottink 22 apr, 21:44
Afbeelding
Inzicht in de woonbehoefte 22 apr, 21:18
180 renners fietsen de Ronde van Overijssel op zaterdag 2 mei. (foto: Herbert Huizer)
‘Ronde van Overijssel is een mooi wielerspektakel’ 22 apr, 13:52
Afbeelding
Zestig jaar mobiliteit en ondernemerschap in Twente 22 apr, 13:43
Werken in de cleanroom. Tecnotion is op zoek naar monteurs en assemblagemedewerkers.
Bouw mee aan technologie van morgen bij Tecnotion 22 apr, 13:37
Afbeelding
Veren gezocht voor vleugels 22 apr, 10:49